top of page
Kobieta w saunie

SAUNA FIŃSKA

Zabiegi w saunie fińskiej mają swoje korzenie w tradycyjnych kąpielach cieplnych stosowanych w Finlandii. W fińskich domach można spotkać specjalne, wyłożone drewnem lub wykonane z drewna pomieszczenia, w których 2-3 razy w tygodniu można skorzystać z działania wysokiej temperatury w celu poprawy samopoczucia, zdrowia i układu odpornościowego.

W ROJST Borowinowy Las oddajemy do Państwa dyspozycji saunę fińską z aromaterapią, która przyczyni się do poprawy kondycji oraz dostarczy dodatkowych wrażeń podczas pobytu. Zachęcamy do korzystania z sauny jako uzupełnienia zdrowego wypoczynku, w którego skład wchodzić mogą również wycieczki rowerowe po okolicy czy nasze kąpiele borowinowe. Atrakcji do wyboru jest wiele, a połączone gwarantują kompleksową regenerację zarówno dla ducha, jak i dla ciała.

Zalety i wskazania do korzystania z sauny fińskiej

Działanie ciepła

Działanie ciepła uruchamia procesy wewnątrz organizmu, rozpoczynające się pod wpływem wzrostu temperatury wewnętrznej ciała. Wzrost ciepłoty ciała przyspiesza krążenie krwi, dzięki czemu organy pracują lepiej, krew dostarczana jest do kończyn, serce przyspiesza.

Sauna fińska jest rekomendowana osobom z problemami mięśniowymi oraz astmą oskrzelową.

Zalety i wskazania

  • zaburzenia krążenia obwodowego i niedokrwistości (anemii).

  • osoby cierpiące na astmę

  • osoby odczuwające bóle reumatyczne, bóle mięśni

  • osoby borykające się ze spadkami ciśnienia tętniczego docenią dobroczynny wpływ sauny fińskiej na układ oddechowy, układ krążenia oraz łagodzenie bólu

Cena:

 Od 2 do 10 osób 

Wynajęcie na 3 godz. - 180 zł

Sauna fińska sucha (zewnętrza, zbudowana metodą tradycyjną z bali)

Ciepło poprawia

  • przemianę materii

  • trawienie

  • oczyszczanie organizmu z toksyn

Pot paruje z powierzchni skóry i usuwa z organizmu toksyny i zbędne produkty przemiany materii, co sprzyja odtruwaniu organizmu i lepszemu samopoczuciu, zmniejsza uczucie zmęczenia. Wspomaga to:

  • zrzucanie zbędnych kilogramów

  • zwiększenie chęci na ćwiczenia fizyczne i zdrowy ruch

 

Ciepło łagodzi napięcie psychiczne, poprawia nastrój, relaksuje. Dlatego sauna fińska jest to świetny zabieg dla osób cierpiących na depresję.

 

Skóra (skłonna do wyprysków) i cera

Ciepło odblokowuje gruczoły łojowe, reguluje wydzielanie sebum. Dzięki temu ilość wyprysków zmniejsza się, skóra jest promienna, odżywiona i oczyszczona, bardziej podatna na zabiegi nawilżające.

Regulamin i zasady korzystania z sauny dostępne są poniżej lub na życzenie u naszej obsługi. Zapraszamy!

10-(5)A.jpg
Ostatnie posty
bottom of page